Over Brabant

Feiten over Brabant zoals spreekbeurtinformatie, informatie over de vlag en het wapen en de oude gouverneurs en commissarissen van de provincie Noord-Brabant
26 Pins98 Volgers
Op 17 februari 1830 benoemde koning Willem I Baron Andreas van den Bogaerde van Terbrugge tot gouverneur van Noord-Brabant. Hij stamde uit een oude Brugse familie die in het begin van de achttiende eeuw geadeld werd. Van den Bogaerde van Terbrugge kocht het middeleeuwse slot Kasteel Heeswijk en sleet daar zijn jaren als emeritus in werkzame rust. Hij trad op 14 mei 1842 af. Anton Joseph Lambert Borret volgde hem op.

Op 17 februari 1830 benoemde koning Willem I Baron Andreas van den Bogaerde van Terbrugge tot gouverneur van Noord-Brabant. Hij stamde uit een oude Brugse familie die in het begin van de achttiende eeuw geadeld werd. Van den Bogaerde van Terbrugge kocht het middeleeuwse slot Kasteel Heeswijk en sleet daar zijn jaren als emeritus in werkzame rust. Hij trad op 14 mei 1842 af. Anton Joseph Lambert Borret volgde hem op.

Het provinciehuis van Noord-Brabant is officieel geopend op 12 november 1971 door Hare Majesteit Koningin Juliana. Het is een ontwerp van de Rotterdamse architect Maaskant

Het provinciehuis van Noord-Brabant is officieel geopend op 12 november 1971 door Hare Majesteit Koningin Juliana. Het is een ontwerp van de Rotterdamse architect Maaskant

Het provinciehuis van Noord-Brabant is officieel geopend op 12 november 1971 door Hare Majesteit Koningin Juliana. Het is een ontwerp van de Rotterdamse architect Maaskant

Het provinciehuis van Noord-Brabant is officieel geopend op 12 november 1971 door Hare Majesteit Koningin Juliana. Het is een ontwerp van de Rotterdamse architect Maaskant

Het provinciehuis van Noord-Brabant is officieel geopend op 12 november 1971 door Hare Majesteit Koningin Juliana. Het is een ontwerp van de Rotterdamse architect Maaskant

Het provinciehuis van Noord-Brabant is officieel geopend op 12 november 1971 door Hare Majesteit Koningin Juliana. Het is een ontwerp van de Rotterdamse architect Maaskant

Het provinciehuis van Noord-Brabant is officieel geopend op 12 november 1971 door Hare Majesteit Koningin Juliana. Het is een ontwerp van de Rotterdamse architect Maaskant

Het provinciehuis van Noord-Brabant is officieel geopend op 12 november 1971 door Hare Majesteit Koningin Juliana. Het is een ontwerp van de Rotterdamse architect Maaskant

Het provinciehuis van Noord-Brabant is officieel geopend op 12 november 1971 door Hare Majesteit Koningin Juliana. Het is een ontwerp van de Rotterdamse architect Maaskant

Het provinciehuis van Noord-Brabant is officieel geopend op 12 november 1971 door Hare Majesteit Koningin Juliana. Het is een ontwerp van de Rotterdamse architect Maaskant

Wim van de Donk werd op 1 oktober 2009 beëdigd als commissaris van de koningin van de provincie Noord-Brabant. Hij volgde hiermee Hanja Maij-Weggen op. Wim van de Donk is geboren in Veghel in 1962, gehuwd en vader van twee kinderen.    Hij is sinds 2004 voorzitter van de Wetenschappelijke Raad voor het Regeringsbeleid, waar hij sinds 2003 lid van is. Daarnaast is Van de Donk hoogleraar maatschappelijke bestuurskunde aan de Universiteit van Tilburg.

Wim van de Donk werd op 1 oktober 2009 beëdigd als commissaris van de koningin van de provincie Noord-Brabant. Hij volgde hiermee Hanja Maij-Weggen op. Wim van de Donk is geboren in Veghel in 1962, gehuwd en vader van twee kinderen. Hij is sinds 2004 voorzitter van de Wetenschappelijke Raad voor het Regeringsbeleid, waar hij sinds 2003 lid van is. Daarnaast is Van de Donk hoogleraar maatschappelijke bestuurskunde aan de Universiteit van Tilburg.

Vanaf 1 oktober 2003 was Hanja Maij-Weggen (CDA) commissaris van de koningin in Noord-Brabant. Per 1 oktober 2009 ging zij met pensioen en werd zij opgevolgd door partijgenoot Wim van de Donk.

Vanaf 1 oktober 2003 was Hanja Maij-Weggen (CDA) commissaris van de koningin in Noord-Brabant. Per 1 oktober 2009 ging zij met pensioen en werd zij opgevolgd door partijgenoot Wim van de Donk.

Op 22 april 1987 werd Frank Houben benoemd tot commissaris van de koningin. Zijn officiële afscheid vond plaats op 27 september 2003, waarna hij kamerheer in buitengewone dienst van de koningin werd. Houben werd opgevolgd door Hanja Maij-Weggen.

Op 22 april 1987 werd Frank Houben benoemd tot commissaris van de koningin. Zijn officiële afscheid vond plaats op 27 september 2003, waarna hij kamerheer in buitengewone dienst van de koningin werd. Houben werd opgevolgd door Hanja Maij-Weggen.

Op 16 juni 1983 werd Dries van Agt benoemd tot commissaris van de koningin in Noord-Brabant. Op 31 maart 1987 trad hij af om een diplomatieke functie bij de Europese Gemeenschap te aanvaarden.

Op 16 juni 1983 werd Dries van Agt benoemd tot commissaris van de koningin in Noord-Brabant. Op 31 maart 1987 trad hij af om een diplomatieke functie bij de Europese Gemeenschap te aanvaarden.

Pinterest
Zoeken