Польські свята

7 Pins
 7mo
Collection by
three christmas cards with houses on them and snowflakes in the background, one is white
Польське Різдво: святкова лексика у контексті
Nadchodzą Święta Bożego Narodzenia. – Наближаються Різдвяні свята. Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku. – Веселого Різдва та щасливого Нового року. Życzę Ci wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku! – Я бажаю тобі веселого Різдва та щасливого Нового року! Jezus Chrystus urodził się w Betlejem. – Ісус Христос народився у Віфлеємі.
a wooden toy train with christmas decorations on it
Казка “Різдвяне диво” польською з перекладом українською
Мені захотілося, щоб ви прочитали перед Різдвом та Новим роком гарну казку польською мовою. Зі смислом, мораллю, традиціями. Така знайшлася на чудовому сайті wolnelektury.pl, у збірці італійського поета Guido Gozzano “Srebrna zajęczyca i inne baśnie”. Одну з таких казок я пропоную вам прочитати сьогодні, з перекладом. Адже добре, коли користь подвійна, правда? Початківцям добре читатиметься з перекладом, а досвідченим “полякам” – стануть у нагоді чисті, без перекладу, шматочки тексту.
a man dressed as santa claus with his arms crossed and looking at the camera over a sign
Лист Святому Миколаю польською мовою / list do Mikołaja
Так, так, ми з вами вже виросли і таке інше, і листів до Святого Миколая не писали вже років -дцять. Але чому б не зробити цього для практики мови, написавши листа Святому Миколаю польською? Або просто для веселощів? Чи у якості розваги зі своїми дітьми? Подумайте над цим, а я поки що вам розповім і покажу, який для цього може знадобитися словниковий запас.
a red coffee cup sitting on top of a wooden table
Різдвяне оповідання польською “Polska wigilia”
Наближається Різдво, і різдвяне оповідання польською “Polska wigilia” познайомить вас практично з усією необхідною лексикою в контексті. Після таблиці зі словниковим запасом на вас чекає святковий текст з перекладом українською. Ви ж пам’ятаєте, що у нас тут не лише розваги, а й навчання?
a christmas tree with ornaments and lights in the background
Як привітати з Різдвом та Новим роком польською мовою
В Польщі Різдво святкують 25 та 26 грудня, і обидва дні є офіційними вихідними. Привітання зазвичай розпочинаються зі слів про Різдво, а потім уже йдеться про Новий рік. Не забувайте про це, коли зберетеся надсилати привітання своїм польським знайомим. І робіть це вчасно! А тепер — до справи, вчимо, як привітати з Різдвом та Новим роком польською мовою.
Великодні традиції Польщі польською мовою
Великодні традиції Польщі польською мовою
Великодні традиції Польщі польською мовою
two eggs with faces painted on them are tied to twine in front of a pink background
Вітання з Великоднем польською мовою
Вітання з Великоднем польською мовою